/  

Суд заборонив компанії «Дарниця» випускати Корвалол.

Київський господарський суд визнав фармкомпанії «Фармак» законним і єдиним власником торгової марки «Корвалол». Рішення прийняте за позовом конкуруючої фірми — «Дарниця», яка також мала намір випускати ці ліки.
Ще з 2004 року тягнуться судові позови навколо права використовувати назву «Корвалол» між компаніями «Дарниця» і «Фармак». «Дарниця» розробила свій власний седативний препарат під назвою «Корвалол-Новий-Дарниця» у краплях і провела його клінічні дослідження. Запустити ліки в масове виробництво компанії так і не вдалося, оскільки назву «Корвалол» вже було зареєстровано за «Фармаком». У результаті компанія «Дарниця» подала позовну заяву до Київського господарського суду про визнання недійсною реєстрації в 1993 році назви «Корвалол» компанією «Фармак».
У 2004 році суд став на бік «Фармак». Тоді «Дарниця» подала апеляцію, в результаті якої суд став вже на її бік. Далі справа розглядалася у Вищому господарському суді, який прийняв рішення повторно розглянути його в суді першої інстанції. На початку грудня 2009 господарський суд визнав правоту «Фармака».
Представники компанії «Дарниці» впевнені, що «Фармак» незаконно монополізував права на назву «Корвалол». «Дарниця» вимагала визнати незаконною видачу Державним патентним відомством України сертифіката на цю торговельну марку в 1993 році. Вони вважають, що на момент отримання компанією патенту на даний лікарський препарат «Корвалол» втратив ознаки індивідуальності і став загальноприйнятим назвою для седативних засобів. Тому держоргани не мали права реєструвати цей знак за однією конкретною компанією. Монополізація виробництва за «Фармаком» поставила інших виробників у нерівні умови, — вважають представники «Дарниці». Сама компанія «Фармак» претензії інших виробників на право використовувати назву «Корвалол» вважає необгрунтованими. За словами Олени Лукашевич, начальника відділу маркетингу рецептурних препаратів компанії, «Фармак» є єдиним власником цієї торгової марки, тому тільки він має право використовувати її в масовому виробництві лікарських засобів.
Олена Лукашевич пояснює, що вперше краплі «Корвалол» були розроблені фахівцями Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. Ломоносова, правонаступником якого і є «Фармак». З 1961 року «Корвалол» виробляється на цьому підприємстві. «Питання інтелектуальної власності завжди дуже складні. Довести свою правоту ми можемо тільки в судовому порядку», — заявляє пані Лукашевич.
У компанії «Дарниця» від будь-яких коментарів щодо цього судового розгляду відмовилися. Останній термін подачі апеляції на рішення суду — 10 грудня 2009 року.
Всі новини     Попередня новина  |  Наступна новина
Помітили помилку? Виділіть необхідний текст з помилкою і натисніть Ctrl+EnterСистема Orphus
Система Orphus