/  

1. Чи можна дорослому приймати Грамокс-Д?

Звичайно можна, тільки дотримуватися відповідного дозування.

2. У дитини 6 років при медогляді поставили діагноз мікроспорія волосистої частини голови. Чи можна використовувати крем Кетодін для лікування цього захворювання, чи краще використати щось інше?

Крем Кетодін ефективний при мікроспорії волосистої частини голови. Діюча речовина безпечна та дозволена для застосування дітям від самого народження. Враховуючи широкий спектр протигрибкової дії крему Кетодін, Ви можете використовувати його для лікування мікроспорії  чи інших грибкових захворювань до лабораторного визначення збудника. Звертаємо Вашу увагу на попередження самолікування, а також на необхідність уважного ознайомлення з інструкцією та консультації з Вашим лікарем стосовно усіх ліків, що Ви застосовуєте.

3. Чи потрапляє в кровотік глюкокортикостероїд, що входить до складу мазі Кремген, і який можливий розвиток побічних дій, пов'язаних з цим?

Розвиток побічних дій від застосування мазі Кремген практично виключено, оскільки Кремген проявляє свою дію виключно в шкірі і не потрапляє в системний кровотік.

4. З якого віку можна використовувати Кремген?

Мазь Кремген можна призначати дітям з 2 років.
Звертаємо Вашу увагу на попередження самолікування, а також на необхідність уважного ознайомлення з інструкцією та консультації з Вашим лікарем стосовно усіх ліків, які Ви застосовуєте.

5. Чи можна використовувати Кремген після укусів комах?

Так, Кремген можна використовувати після укусів комах та при інших видах алергічних дерматитів.

6. Який курс лікування свічками Мілагін?

У більшості випадків вистачає курсу з трьох днів — одна свічка один раз на добу протягом 3 днів. Але бувають випадки, коли лікування потрібно продовжити, це вже вирішує лікар індивідуально.

7. Мілагіном можна лікувати «молочницю»?

Ні, основне показання до застосування вагінальних свічок Мілагін - бактеріальний вагіноз, викликаний чутливими до кліндаміцину мікроорганізмами. Збудники вагінального кандидозу не чутливі до діючої речовини Мілагіну (кліндаміцин), також Мілагін можна використовувати для підготовки до внутрішньоматкових втручань.
Для лікування «молочниці» краще використовувати препарат «Кетодін, вагінальні супозиторії», які мають широкий спектр протигрибкової дії.

8. З якого віку можна давати дитині Грамокс-Д?

Грамокс-Д можна призначати дітям з 0 місяців, для зручності дозування компанія «Сперко Україна» виробляє препарат Грамокс-Д у двох дозуваннях: 125 мг в 5 мл, та 250 мг в 5 мл.

9. Лікар мені призначив Грамокс-А по 2 капсули 2 рази на добу, а раніше я приймав по 1 капсулі 3 рази на добу. Скажіть, будь ласка, чи можна приймати Грамокс-А по 2 капсули 2 рази на добу?

Лікар призначив Вам вірно. Грамокс-А можна приймати за першою і другою схемою. Яке дозування призначити, вибирає лікар індивідуально, а безпека і краща ефективність дозування — по 2 капсули 2 рази на добу — підтверджена низкою досліджень.

10. Чи можна Гемоферон приймати вагітним жінкам?

Так, Гемоферон можна приймати вагітним жінкам, і навіть потрібно, тому що анемії у вагітних зустрічаються набагато частіше.
Звертаємо Вашу увагу на попередження самолікування, а також на необхідність уважного прочитання інструкції та консультації з лікарем щодо всіх ліків, які Ви застосовуєте.

11. З якого віку можна давати Гемоферон дітям?

Дітям Гемоферон можна призначати з 0 місяців у відповідному дозуванні згідно рекомендацій лікаря.

12. Купивши в аптеці Макротусин і відкривши його вже вдома, ми побачили що він у флаконі розділився на кілька шарів. Чи можна в такому вигляді приймати Макротусин, і що з ним робити?

Макротусин випускається у вигляді готової суспензії, і розшарування через деякий час є нормальним станом для цієї форми випуску ліків. Перед застосуванням Макротусин потрібно ретельно збовтати, щоб довести його до однорідного стану, і якщо термін придатності дозволяє, Макротусин можна спокійно приймати.

13. Макротусин нам призначив педіатр, а чи можна дорослому лікуватися Макротусином?

Звичайно можна, дотримуючись відповідного дозування. У дорослих буде такий же хороший результат лікування, як і у дітей.

14. Чи можна приймати Кардонат дитині до 1 року?

Не можна через велику дозу активних форм вітамінів групи В. Так як в домашніх умовах немає можливості дозування вмісту капсули Кардонат. Тому Вам краще порадитися з лікарем для підбору іншого лікарського засобу, виходячи з клінічної ситуації.

15. Чи правда, що ефірні масла, що входять до складу свічок Еротекс, є афродизіаками і покращують чоловічу потенцію?

Такі чутки дійсно ходять, але наукового підтвердження цих даних немає. Все залежить від Вашого внутрішнього настрою.

16. Якщо свічки "Еротекс" розтанули від спеки, а потім в холодильнику або під холодною водою затверділи, їх можна використовувати? Чи їх контрацептивна здатність порушилась?

Теоретично з головною діючою речовиною — хлоридом бензалконію — нічого статися не могло. Але, оскільки умови зберігання Еротексу були порушені, краще не ризикувати і використовувати презерватив, або ж свічки Еротекс, які не піддавалися впливу високих температур.
Якщо у Вас побоювання щодо зберігання Еротексу в дорозі, то можете бути впевнені що Ви знайдете Еротекс в аптеці за місцем Вашого прибуття. Так як свічки Еротекс присутні у 85% аптек на території України та Республіки Білорусь.

17. Чи можна застосовувати Седасен при звичайній дратівливості та агресивності, якщо ніяких стресів не було?

Натуральні екстракти валеріани, м'яти та меліси, що входять до складу препарату Седасен форте виявляють загальну заспокійливу і релаксуючу дію. Тому, за наявності дратівливості та агресивності викликаних емоційним перевантаженням Ви можете використовувати прийом капсул Седасен форте.
Звертаємо Вашу увагу на необхідність уважного прочитання інструкції та консультації з Вашим лікарем щодо всіх лікарських засобів, що Ви маєте намір використовувати.

18. Мій чоловік захворів сильною застудою з високою температурою, ознобом і була сильна загальна слабкість. Він не любить приймати ліки, але мені вдалося вмовити його попити Антикатарал. Спасибі, йому стало краще, але він стурбований як будуть впливати ліки на його «чоловічу» силу?

В результаті проведених досліджень в Інституті сексології та андрології доведено, що використання препарату Антикатарал у рекомендованих дозах не впливає на еректильну функцію у чоловіків.

19. Я використовую Нокспрей вже багато років.  За цей сезон я використав вже 3 флакона і він діяв тільки короткий час. З чим це може бути пов'язано?

У Вашому випадку можна припустити наявність медикаментозного риніту, викликаного тривалим застосуванням судинозвужувальних засобів. Рекомендована тривалість використання Нокспрею не повинна перевищувати 7 днів. При перевищенні зазначених термінів, може виникнути нечутливість рецепторів до дії препарату та набряк слизової носа, що призводить до почуття закладеності і погіршення носового дихання. Іншою можливою причиною може бути наявність анатомічних дефектів будови носової перегородки.
У будь-якому випадку Вам необхідно припинити використання Нокспрею і звернутися за консультацією до лікаря.

20. Як необхідно приймати Седасен — до чи після їжі? І за скільки хвилин?

Оскільки  дія  рослинних компонентів Седасену не залежить від наявності  їжі  в  шлунково-кишковому  тракті, препарат можна приймати у будь-який час.
Для здобуття оптимального ефекту, бажано приймати Седасен за годину до сну або якої-небудь події, здатної вивести вас із рівноваги.

21. Я прочитала в Інтернеті, що деякі добавки «Е», які містяться в препараті, небезпечні для здоров'я. Чи правда це?

Дійсно, в Інтернеті є багато інформації про можливу шкідливість добавок з літерою «Е». У зв'язку з цим ми вважаємо за необхідне дати наступні роз'яснення:
- В Інтернеті є сайти з різним ступенем правдивості інформації. Нам важко коментувати інформацію про шкідливість допоміжних речовин, розміщених на різних сайтах.
- Маркування харчових допоміжних речовин літерою "Е" означає, що дана добавка пройшла реєстрацію в Європейському союзі і підтверджує, що вона відповідають критеріям, визначеним у специфікаціях JECFA - Об'єднаного експертного комітету Всесвітньої Організації Охорони здоров'я з харчових добавок. ВООЗ і її підрозділи, включаючи JECFA, є авторитетними міжнародними організаціями, рекомендаціями яких користуються країни Європейського союзу при допуску добавок "Е" на на свою територію.
- Склад лікарських засобів Сперко Україна, як і будь-яких інших лікарських засобів, що продаються на території України, контролюються Державним фармакологічним центром України при реєстрації. Якщо препарат не зареєстрований в Україні, жодна аптека не має права його продавати. Державний фармакологічний центр не зможе зареєструвати лікарський препарат, якщо в ньому містяться небезпечні для життя і здоров'я компоненти.
- Таким чином, Ви можете застосовувати препарат відповідно до призначення лікаря згідно інструкції для застосування.

22. Я прочитала в Інтернеті, що деякі добавки «Е», які містяться в препараті, небезпечні для здоров'я. Чи правда це?

Дійсно, в Інтернеті є багато інформації про можливу шкідливість добавок з літерою «Е». У зв'язку з цим ми вважаємо за необхідне дати наступні роз'яснення:
- В Інтернеті є сайти з різним ступенем правдивості інформації. Нам важко коментувати інформацію про шкідливість допоміжних речовин, розміщених на різних сайтах.
- Маркування харчових допоміжних речовин літерою "Е" означає, що дана добавка пройшла реєстрацію в Європейському союзі і підтверджує, що вона відповідають критеріям, визначеним у специфікаціях JECFA - Об'єднаного експертного комітету Всесвітньої Організації Охорони здоров'я з харчових добавок. ВООЗ і її підрозділи, включаючи JECFA, є авторитетними міжнародними організаціями, рекомендаціями яких користуються країни Європейського союзу при допуску добавок "Е" на на свою територію.
- Склад лікарських засобів Сперко Україна, як і будь-яких інших лікарських засобів, що продаються на території України, контролюються Державним фармакологічним центром України при реєстрації. Якщо препарат не зареєстрований в Україні, жодна аптека не має права його продавати. Державний фармакологічний центр не зможе зареєструвати лікарський препарат, якщо в ньому містяться небезпечні для життя і здоров'я компоненти.
- Таким чином, Ви можете застосовувати препарат відповідно до призначення лікаря згідно інструкції для застосування.

23. Якщо жінка завагітніла але ще не знає про це і при цьому використовує Еротекс - це не викличе вад розвитку у плоду?

За результатами досліджень в лабораторних умовах, а також при дослідженнях на тваринах виявлялась несприятлива дія на плід при системному впливі бензалконію хлориду (діюча речовина більшості сперміцидних свічок, у тому числі і Еротексу). Системний вплив виникає при всмоктуванні речовини в кров. Оскільки при вагінальному застосуванні свічок Еротекс всмоктування бензалконію хлориду практично дорівнює "0", то ймовірність впливу діючої речовини на плід також дуже мала. За результатами численних практичних спостережень лікарів акушерів-гінекологів більш ніж за 10 років, в таких випадках рекомендується зберігати вагітність, оскільки не спостерігалося негативних побічних впливів на плід, що також знайшло своє відображення в інструкції для медичного застосування свічок Еротекс, де дозволяється їх застосування під час вагітності. Однак остаточне рішення ви можете прийняти спільно з лікарем після комплексного обстеження стану здоров'я та перебігу вагітності.
Система Orphus