/  

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
від 15.07.2008 №373
Реєстраційне посвідчення
UA/8638/01/01

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЛЕКОР
(LEKOR)

Склад лікарського засобу: діюча речовина: ніфуроксазид; 1 капсула містить 0,2 г ніфуроксазиду; допоміжні речовини: сахароза, лактоза безводна, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма. Капсули. Тверді желатинові капсули. Вміст капсул — порошок, гранули або пробки жовтого кольору. Допустима наявність білих вкраплень.

Виробник. Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

Місцезнаходження. 21027, Україна, 
м.Вінниця, вул. 600-річчя, 25.
Тел. +380(432)52-30-36.
E-mail: trade@sperco.com.ua.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби, які застосовуються при кишкових інфекціях. Код АТС А07А Х03.

Фармакологічні властивості. Лекор — протимікробний засіб групи нітрофурану, який застосовується при кишкових інфекціях. Препарат гальмує активність дегідрогеназ і порушує синтез білків у патогенних бактеріях, чинить бактерицидну дію. Препарат активний відносно більшості збудників кишкових інфекцій, у тому числі штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів. До препарату чутливі Staphylococcus spp., Escherichia spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Yersinіa spp., а також Vibrio spp. Лекор проявляє активність також відносно деяких найпростіших: Entamoeba hystolytica, Blastocystis hominis, Trychomonas vaginalis. У терапевтичних дозах практично не порушує рівноваги симбіотної бактеріальної флори товстого кишечнику, не спричиняє розвиток резистентних штамів патогенних мікроорганізмів, не спричиняє перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів, що дозволяє, в разі необхідності, призначати його у комплексній терапії з системними протимікробними препаратами при генералізованих та тяжких інфекціях. Препарат діє в просвіті кишечнику, не абсорбується, створюючи високу місцеву концентрацію діючої речовини. Повністю виводиться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від прийнятої дози та перистальтичної активності шлунково-кишкового тракту.

Показання до застосування. Діарея інфекційного генезу в дітей та дорослих, гострі та хронічні ентероколіти інфекційної етіології, синдром дисбіозу кишечнику, а також у якості компонента деконтамінаційної терапії перед хірургічними втручаннями на органах черевної порожнини.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату та похідних 5-нітрофурану.

Належні заходи безпеки. При лікуванні діареї обов’язковим є проведення регідратаційної терапії (як правило, перорально, у більш тяжких випадках — парентерально). Препарат не призначають як монотерапію для лікування кишкових інфекцій тяжкого ступеня чи ускладнених сепсисом, оскільки Лекор не всмоктується в кишечнику та не потрапляє в кровообіг. Під час лікування Лекором не слід вживати алкоголь через можливість розвитку дисульфірамоподібної реакції.

Особливі застереження.
Застосування в період вагітності або годування груддю. Тератогенного та ембріотоксичного впливу під час застосування ніфуроксазиду не реєструвалось, але через відсутність достатньої кількості спостережень застосування Лекору під час вагітності можливе, якщо наявна користь для матері перевищує можливий потенційний ризик для плода. Препарат не виділяється в грудне молоко, тому його можна застосовувати в період годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Лекор не впливає на швидкість психомоторних реакцій.
Діти. Лекор у формі капсул показаний для лікування дітей старше 6 років.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 6 років призначають по 1 капсулі 4 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Максимальна добова доза — 800 мг. Курс лікування становить в середньому 3-6 днів.

Передозування. Випадки передозування не описані. У разі передозування рекомендується відмінити препарат, промити шлунок та проводити симптоматичну терапію.

Побічні ефекти. Препарат переноситься добре. В осіб із гіперчутливістю до похідних нітрофурану можуть відмічатися алергічні реакції, як правило шкірного типу. У виняткових випадках, як і при застосуванні інших нітрофуранових похідних, можуть виникнути тяжкі реакції гіперчутливості, в тому числі ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок. У цих випадках необхідно забезпечити прохідність дихальних шляхів, призначити адреналін, внутрішньовенну інфузію рідини, глюкокортикоїди.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Лекор не слід застосовувати одночасно з сорбентами, а також із препаратами, що містять етиловий спирт.

Термін придатності. Термін придатності — 2 роки. Забороняється застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Кінцевий термін придатності зазначений на упаковці після слів «Використати до…»

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище +25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 12 та 24 капсули в пластмасовому контейнері та картонній пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Система Orphus