/  

Як вберегти себе від образ?

Психологи стверджують, що, ображаючись на когось, ми в першу чергу шкодимо самим собі - своєму здоров'ю, накопичуємо негативну енергію. Тільки навчившись вибачати, ми зможемо змінити своє життя на краще!

Медики давно прийшли до висновку, що людина, яка зберігає свої образи, легко набуває захворювань печінки та інших захворювань внутрішніх органів. Образа - це гіркота, спрямована всередину людини. Той, хто не вміє вибачати, руйнує себе зсередини.

Погляд зі сторони

Як виглядає скривджена людина? Очі звужені, ніздрі і щоки роздуті, губи стиснені. Але зовнішній прояв - не найжахливіше. Куди гірше те, що відбувається всередині. Сприйняття навколишньої реальності звужується до неймовірно обмеженої зосередженості на предметі образи. Думки спрямовані на джерело образи - кривдника. Все крутиться навколо нього. У такому стані дуже важко переключатись на щось приємне і позитивне. А виходити з цієї ситуації необхідно і чим швидше!

Минулого не змінити

Для початку варто усвідомити одну річ. В почутті образи людина шукає спосіб знищити вже існуючу несправедливість, змінити минуле. Їй здається, що чим старанніше вона буде ображатись, тим швидше відбудуться якісь дивовижні зміни і сама по собі з`явиться нагорода за самопожертву. Але жодної нагороди не буде. Образа - це боротьба з тим, що вже сталося і не може повернутися назад.

Але чи є в цьому якась логіка? Чи варто вступати в сутичку з минулим, не маючи ніякої можливості змінити його? А може, це почуття зайве, раз воно робить нас невільними і, по суті, заважає жити і насолоджуватися позитивними емоціями? Скільки ж ми вбиваємо часу, розтравлюючи внутрішні рани і розбираючи по частинам минуле?!

Контроль над емоціями

Коли людина усвідомлює, що образа призводить до поразки і страждань, вона сама захоче панувати над своїм емоційним життям. В кінці кінців, життя її і тільки її. Але, на жаль, наш мозок не в змозі повністю контролювати емоції. Немає в нашому організмі кнопок «ображатися», «не ображатися».

Контролювати емоції потрібно вчитися. Допоможе у цій нелегкій боротьбі наступне. Згадайте про почуття самоповаги, власної гідності: «Чому моїм настроєм керують інші?», «Чому я дозволяю керувати собою?», «Я сама хочу бути господинею своєї долі і своїх емоцій, і не піддаватися на провокації зі сторони».

Вчимося вибачати

Чому нам складно пробачити кривдника? Вся справа, перш за все, в нашому его - відчутті себе як особистості, не дозволяти нікому завдавати собі біль. Звідси й реакція - відповісти образою на образу. А треба вчитися реагувати на образу прощенням. Звичайно ж, зробити це непросто. Перший і самий важкий крок - перестати зациклюватися на душевних переживаннях, навчитися перемикати думки на інші теми до тих пір, поки ви не відчуєте, що в змозі пробачити.

Дуже допомагають вибачати спогади про ті випадки, коли в ролі кривдника виступала ти сама. Що ти відчувала? Тривогу? Провину? Депресію? Уяви собі стан людини, який виявився не правий по відношенню до тебе, і поясни що відбулося з його точки зору.

Золоті правила позитивних емоцій

Є кілька способів, які допоможуть тобі справитися з образою.

  • «Тренуйтеся» на людях, з якими ви незнайомі. Коли хтось встав попереду в чергу, зробіть повільний і глибокий вдих і свідомо постарайтеся придушити свій гнів.
  • Учіться вибачати «авансом», повторюючи щоранку: «Ніхто мені нічого не винен, я не буду ні на кого ображатися. Моє щастя залежить тільки від мене ».
  • Вибачте собі. Як тільки ми починаємо приймати самих себе такими, які ми є - з усіма перевагами і недоліками, ми стаємо більш терпимими і до оточуючих.
  • Можна скористатися заспокійливими засобами рослинного походження. Краще багатокомпонентного складу. Зверніть свою увагу на «Седасен Форте» - натуральний заспокійливий комплекс, що складається з екстрактів валеріани, м'яти та меліси, вирощених на екологічно чистих передгір'ях Піренеїв. Прийом 1-2 капсул двічі на день допоможе зберегти вам емоційну рівновагу і насолоджуватися тільки позитивними емоціями.
Помітили помилку? Виділіть необхідний текст з помилкою і натисніть Ctrl+EnterСистема Orphus
Система Orphus