/  

Грибок шкіри — мікоз. Що потрібно знати!

Підходити до проблеми грибка шкіри треба грамотно, відштовхуючись від досвіду попередніх поколінь і сучасних знань у даному питанні. Здавалося б, чим далі крокує прогрес, тим ефективніше повинно бути лікування і профілактика грибкових захворювань.

Але це не зовсім так.

Зараз, коли є можливість спільного відпочинку абсолютно різних за рівнем життя, здоров'я і традицій людей в лазнях, саунах, на курортах, в аквапарках і басейнах проблема захисту шкіри від грибкових захворювань з кожним днем стає все більш актуальною.

Вчені припускають, що незабаром кожна п'ята людина на Землі буде носієм грибкової інфекції. Тому сьогодні ми розповімо саме про неї.

За даними європейського проекту «Ахіллес», близько 25% пацієнтів будь-якого лікаря мають грибкове захворювання шкіри і нігтів. При цьому захворюваність за останні 10 років зросла в 2,5 рази. Очікується і подальше її зростання. Тому знання особливостей грибкових захворювань потрібно не тільки для того, щоб вилікуватися, але і щоб попередити їх.

Місця зараження грибком

Найбільш поширена думка про джерела зараження мікозом стоп або нігтів — це те, що грибкові хвороби передаються в басейнах, лазнях, загальних душових, роздягальнях спортзалів, фітнес-центрів та інших місць, де багато людей переодягаються і ходять босоніж, користуються спільним спортивним інвентарем.

Це дійсно так.

Найбільш часто зустрічаються патогенні гриби, які облюбували для себе підлоги подібних місць загального користування, особливо дерев'яні покриття, а також місця застою і скупчення води. Але це не єдиний із шляхів зараження. Заразитися можна і в манікюрному або педикюру салоні, в готелі чи пляжі.

Як захиститься від грибка

У місцях загального користування не варто ходити босоніж.

Здорові, доглянуті нігті та шкіра — також захисний фактор від грибкової інфекції. Захистити нігті від грибка можна, носячи зручне, не тісне взуття. Шкіру завжди потрібно захищати від мікротравм, порізів, тріщин, подряпин, не допускати попрілостей у міжпальцевих проміжках стоп.

Часто «підступний» грибок очікує нас і там, де ми почуваємо себе в безпеці — в нашому власному домі, а заражають нас цією багаторічною інфекцією ті люди, від яких ми зазвичай чекаємо тільки хорошого ...

Як відбувається, що люди заражаються грибком у своїй родині?

Грибкове захворювання, швидше за все, є у одного з старших родичів. Загальне взуття вдома, на дачі або в гостях, ходьба босоніж, можливо, предмети побуту і обстановки (рушники, килимки, покриття), — ось ті фактори, які визначають передачу грибка між членами однієї сім'ї, їх близькими та знайомими.

Хворому з нігтьових грибком рекомендується не ходити вдома роззутим й користуватися своїми особистими засобами догляду та особистої гігієни. Рушники, ножиці і пилочки для нігтів у такої людини повинні бути персональними і ними не повинні користуватись інші члени сім'ї. Лікуватися рекомендується у лікаря-дерматолога, і виконувати тільки його поради, якщо важливий результат, а не сам процес.

Лікування і профілактика

Не завжди санітарно-гігієнічні заходи можуть захистити від грибка. Для того щоб запобігти ймовірному захворюванню, потрібно використовувати протигрибкові засоби. Це можуть бути ті ж самі препарати, що і для лікування грибка на шкірі, але в менших дозах і формах, найбільш зручних для проведення профілактики. Це протигрибкові креми та спреї, за допомогою яких зручно обробляти шкіру підошви і міжпальцевих складки.

Навіть якщо грибок вже «відвідав» вас, можна захистити нігті від зараження. Зазвичай «нігтьовий» грибок починається з шкіри — спочатку розвивається ураження шкіри стоп, і тільки потім вже виникає більш тяжка форма захворювання — грибкове ураження нігтів (оніхомікоз).

Тому своєчасне лікування мікозу стоп — це одночасно і профілактика захворювання нігтів. Мікоз стоп і міжпальцевих проміжків потрібно лікувати без пропусків навіть на 1 день, а курс лікування нігтів може тривати до 6 місяців комплексної терапії (до повного оновлення нігтьової пластини).

Що радять лікарі від грибка?

Якщо ви почали помічати зміни шкіри стоп, характерні для грибкового захворювання (лущення, свербіж, тріщини в міжпальцевих складках), відразу проконсультуйтеся з лікарем і підберіть разом протигрибковий засіб.

Для лікування мікозів застосовуються зовнішні протигрибкові засоби (антимікотики), перевагою яких є висока безпека. Використовуються різні види зовнішнішніх антимікотиків: кетоконазол (Кетодін крем), біфоназолу, оксіконазол, тербінафін, сертаконазол та інші.

Крем Кетодін - від грибка шкіри

Лікування кремом Кетодін краще проводити в режимі дворазового застосування на добу. Він має широкий спектр противогрибковой активності при лікуванні різних грибкових захворювань шкіри. Тому його можна використовувати в той час, коли ви очікуєте результат лабораторного посіву на виявлення збудника грибкової інфекції шкіри.

Кетодін має високий рівень безпеки і може застосовуватися для лікування дітей і дорослих (включаючи вагітних жінок). Позитивним є й те, що до діючої речовини крему Кетодін не виробляється стійкість грибків. А це означає, що якщо колись ви користувалися кремом Кетодін, то у випадку повторного зараження грибком — крем Кетодін можна використовувати знову.

Діюча речовина крему Кетодін фіксується на поверхні шкіри до 72 годин, що дозволяє використовувати його для профілактики грибкових уражень шкіри при високому ризику їх виникнення.

Кетодін крем не залишає жирних слідів і не змінює колір шкіри при його застосуванні.

Не віддавайте себе «на поталу» грибкам!

Помітили помилку? Виділіть необхідний текст з помилкою і натисніть Ctrl+EnterСистема Orphus
Система Orphus