/  

Історія

Історія СП «Сперко Україна» - це історія планомірного руху до успіху. Завдяки послідовній стратегії, компанії знадобилося трохи більше 10 років, щоб зайняти гідне місце в десятці провідних виробників лікарських засобів України.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна» було створено в 1995 році, в період «інвестиційного буму», коли західні підприємці охоче вкладали гроші у швидкий розвиток економіки України. Інвестором з іспанської сторони виступила компанія «Украфарма», одним із засновників якої була «Алкала Фарма» - провідне фармацевтичне підприємство Іспанії (в недавньому минулому - підрозділ компанії «Глаксо Велком»).

Підтримка такого досвідченого партнера для «Сперко Україна» була дуже важлива, адже свою діяльність в Україні компанії довелося починати з нуля. Нове фармацевтичне підприємство нараховувало всього п'ять співробітників та мало у розпорядженні тисячу квадратних метрів орендованої площі в приміщенні Вінницького оптико-механічного заводу, яке не знало ремонту з 1984 року.

З самого початку своєї діяльності компанія зробила ставку на ексклюзивні для українського ринку препарати, якість яких не поступається продукції європейських виробників. За допомогою іспанських фахівців на заводі впроваджувалася система контролю якості, що відповідає вимогам належної виробничої практики (GMP). Це дозволило підприємству контролювати весь процес виробництва: від оформлення заявки на сировину до відвантаження продукції.

Вибрана стратегія виявилася правильною. Починаючи з 1999 року, коли продукція «Сперко Україна» вперше з'явилася на ринку України, практично кожен препарат компанії ставав бестселером.

Зароблені кошти компанія вкладала в розвиток виробництва. У 2006 році вона змогла повністю викупити промисловий комплекс ТОВ «Вінницький оптико-механічний завод», на площах якого істотно розширила своє виробництво.

Сьогодні в асортименті компанії налічується 18 найменувань препаратів. Ще 12 лікарських засобів знаходяться в стадії розробки. Планується, що їх випуск почнеться протягом найближчих двох років.

 «Сперко Україна» успішно освоїла деякі закордонні ринки. Сьогодні продукти компанії представлені в Росії, Молдові, Білорусі.

Система Orphus